Studiujesz w Szczecinie? Program Erasmus jest także dla ciebie!

erasmusOd 2014 roku weszła w Parlamencie Europejskim nowa ustawa, która pozwala o wiele większej liczbie studentów uczyć się za granicą za fundusze ze skarbu unii. Do tej chwili bowiem w Polsce, realne szanse na udział w tym programie posiadały wyłącznie najbardziej renomowane, państwowe uniwersytety. Od tego roku, także małe, płatne placówki będą w stanie wziąć udział w tym interesującym wydarzeniu. Jednak jak się najlepiej za to zabrać?

Będąc studentem

Jesteś studentem płatnej, szczecińskiej placówki akademickiej i pragnąłbyś brać udział w projekcie? Świetnie się składa, bowiem pełną parą projekt „Erasmus Szczecin” wystartował. Jeśli pragniesz aby u ciebie na uczelni był on możliwy, musisz pójść do urzędu, po wymagane dokumenty. Podstawową kwestią jest pozyskiwanie funduszy unijnych szczecin posiada osobny dział temu poświęcony. Musisz wypełnić szereg papierów, donieść ich jeszcze więcej, wystać swoje w ciągnących się bez końca kolejce. Lecz na pewno to wszystko jest warte energii, gdyż projekt „Erasmus Szczecin” umożliwi tobie i innym uczniom z wydziału wybrać się na wymarzony urlop połączony z intensywną nauką języków obcych. I to wszystko zupełnie bezpłatnie.W zależności od sytuacji majątkowej indywidualnego ucznia, ma on możliwość ubiegać się o konkretne wspomaganie. Na przykład persona pochodząca z bogatej rodziny, nadal ma szansę brać udział w programie, oczywiście przy konkretnych stopniach w indeksie. Niestety, nie uzyska ona tzw. kieszonkowego na swoje potrzeby i zaaklimatyzowanie za granicą. Z kolei ubodzy uczniowie mogą liczyć na całkowity zwrot wydatków, jeśli oczywiście będą w mocy wykazać swoje niskie dochody, mając przy tym dobre wyniki w nauce. Lecz nie tylko prymusi mogą załapać się na „Erasmus Szczecin”, jest też pula miejsc, dla tzw średnich uczniów. Nie wiesz jak dowiedzieć się, w której kategorii się plasujesz? wpisz do wyszukiwarki frazę „pozyskiwanie funduszy unijnych Szczecin” a będziesz przekierowany na stronę odpowiedniego działu, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, łącznie z listą niezbędnych dokumentów, przygotowanych do wydruku.

Z pomocą inicjatywom członkowskim takim jak Erasmus, rzesze młodych studentów jest w stanie zobaczyć inną kulturę, zawrzeć nowe przyjaźnie, nauczyć się wiele. Najlepsze jest to, że kładziony jest tu silny nacisk na równoważenie szans między majętnymi a biedniejszymi osobami.